19 Haziran 2019 Çarşamba
Anasayfa > ERZİNCAN > Yaban Hayat Unutulmadı

Yaban Hayat Unutulmadı

02.01.2019 14:38:39 12 14 16 18 yazdır
Türk Kızılay'ı Erzincan Şubesi öncülüğünde yapılan yemleme çalışmasında; kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayva
Yaban Hayat Unutulmadı
Türk Kızılay'ı Erzincan Şubesi öncülüğünde yapılan yemleme çalışmasında; kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Erzincan'da kar yağışı ve dondurucu soğuklar nedeniyle doğal yaşamda yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için Türk Kızılay'ı Erzincan Şubesi öncülüğünde yemleme çalışması yapıldı.

Bölgede bir süre önce etkili olan kar yağışının ardından etkisini arttıran dondurucu soğuklar nedeniyle Atatürk Kent Orman civarlarında yapılan yemleme çalışmalarına Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Türk Kızılay Erzincan Şube Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Halim Ferit Bayata ve Türk Kızılay Erzincan Şube çalışanları katıldı.

Kızılay Erzincan şubesi ekiplerince fırınlarda bayatlayan ekmek, simit, poğaça ile birlikte temin edilen buğdayları doğaya bırakan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, yemleme çalışmasının ardından yaptığı açıklamasında kış mevsimi boyunca Erzincan'da doğaya 6,5 ton yem bırakılacağını belirtti.  Arslantaş, "Türk Kızılay'ını bugüne kadar toprak kaymalarında, depremlerde, sel baskınlarında, doğal afetlerde, insan hareketlerinde, çadır kentlerde gördük. Fakirin fukaranın, garibin, gurabanın ihtiyaçlarını karşılarken gördük. Bugün de Erzincan'ımıza yaklaşık bir haftadır yağan yoğun kar yağışından dolayı her tarafın kar ile kaplandı. Bundan mütevellit, Kızılay'ı doğada yaşayan hayvanların kurdun, kuşun aç kalmaması için yapmış oldukları güzel bir faaliyet ile görüyoruz. Kızılay çalışanları arkadaşlarımız akşamdan fırınlarda kalan, satılmayıp bayatlayacak olan ekmek, simit, poğaçaların yanında kuş yemini de hazırlamışlar. Bu yıl kısmet olursa doğada yaşayan hayvanlara Milli Parklar İl Müdürlüğümüzün marifetleri ile de 6,5 ton yem bırakmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Akın Levent ise doğadaki hayvanların aç kalmamasını sağlamanın insanların görevi olduğunu vurgulayarak, Türk Kızılay'ı Erzincan Şubesi'ni bu duyarlılığından dolayı tebrik etti.

Etiketler : Yaban Hayat
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri