yılbaşı
22 Mart 2019 Cuma
Anasayfa > GÜNDEM > Vergi İndirimi Olumlu

Vergi İndirimi Olumlu

03.11.2018 18:46:06 12 14 16 18 yazdır
TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, Hazine ve Maliye Bakanlığının açıkladığı vergi indirim
Vergi İndirimi Olumlu
TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, Hazine ve Maliye Bakanlığının açıkladığı vergi indirimlerini oldukça olumlu karşıladıklarını açıkladı.

Birlik Başkanı Bedir Limon, Hazine ve Maliye Bakanlığının açıkladığı yeni vergi indirimlerinin piyasanın hareketlenmesinde oldukça etkili olacağını ifade etti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, vergi denetim kurulu toplantısı sonrası yeni vergi indirim paketini açıkladı. Bakan Albayrak, yeni vergi indirimlerinin 6 başlık haline devreye alınacağını belirtti. Buna göre, Beyaz eşyada ÖTV sıfırlanacak, motor hacmi 1600 cc altındaki araçlarda ÖTV 15 puan düşecek, ticari araçlarda KDV yüzde 18'den 1'e düşecek, mobilyada KDV yüzde 18'den 8'e inecek, tapu harçlarının yüzde 4'den 3'e indirilmesi yıl sonuna kadar devam edecek, konut satışında KDV oranlarında yüzde 18'den 8'e indirim uygulaması devam edecek.

 Konuyla ilgili açıklama yapan Bedir Limon,ekonomik yönden sıkıntılı bir yıl geçirmekte olan esnaf ve sanatkarlarımız bir nebzede olsa KDV ve ÖTV indirimlerinin hem piyasayı hem de vatandaşları rahatlatacağını belirtti. Erzincan ESOB  Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Bedir Limon, vergi indirimlerinin çok doğru bir zamanda yapıldığını vurgulayarak, "Esnaf ve sanatkarlar olarak KDV ve ÖTV'de vergi indirimi yapılmasını uzun zamandır talep ediyorduk. Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak'ın geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarda KDV ve ÖTV'de vergi indirimlerinin uygulanacağını belirtmesi de esnaf ve sanatkarlar olarak bizleri oldukça sevindirdi. Bu vergi indirimleri sadece belirli sektörleri değil, bu sektörlere bağlı yan sektörleri de olumlu yönde etkileyecek. İndirimin yapıldığı sektörlerde üretimin hızla artmasını bekliyoruz. Dolayısıyla vergi indirimleri işsizliğin azaltılmasına da büyük katkı sağlayacak. Ancak sadece belirli sektörlerde değil tüm sektörlerde SGK primlerinde de indirim yapılarak istihdam da teşvik edilmelidir.Zaten Enflasyonla Topyekün Mücadele programı kapsamında herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor, dolayısıyla bu vergi indirimlerinin de çok doğru bir zamanda gerçekleştirildiğini düşünüyoruz. İnşallah, tüm çabalarımızın sonuçlarını en kısa sürede göreceğiz." dedi.

 

 

Etiketler : Bedir Limon
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri