19 Haziran 2019 Çarşamba
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Öğrenciler Mutlu Döndü

Öğrenciler Mutlu Döndü

11.10.2018 11:25:01 12 14 16 18 yazdır
Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı
Öğrenciler Mutlu Döndü
Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) tarafından finanse edilen "Biz Anadolu'yuz" projesi kapsamında 75 öğrenci İstanbul-Çanakkale gezisine götürüldü.

 İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ÇOGEP tarafından finanse edilen "Biz Anadolu'yuz" projesi kapsamında, çocuk ve gençlerin sosyal hayatlarının zenginleştirilerek topluma faydalı bireyler olarak yetişmeleri, manevi bilinçleri ile milli birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesi amacıyla, Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından 75 öğrenci ve 8 görevli ile 5 günlük İstanbul ve Çanakkale illerine tarihi ve kültürel gezi düzenlendi.

 Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) tarafından Biz Anadolu'yuz" projesi kapsamında İstanbul ve Çanakkale gezilerine katılan Erzincan Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11 kız öğrencisi ile Okul Müdürü Mustafa Karadaş, Okul Müdür yardımcısı Nuket Yalçınkaya ve Öğrenci velileri Erzincan İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy'u Makamında ziyaret ederek  teşekkür ettiler.

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Erzincan il Emniyet Müdürü Bülent Şensoy yaptığı kısa açıklama da; "Biz Anadolu'yuz" projesi Emniyet Genel Müdürlüğümüzün bir projesi. Bu projeye yılbaşında çıktık ve iki dönem halinde yapılacak. 75 öğrencimizi gönderdik sırada diğer 75 öğrencimiz var. İnşallah bir hafta sonra bu 75 öğrenci kardeşimizi de göndereceğiz. 

 Burada dezavantajlı dediğimiz, anne babaların zaman bulamayarak götüremedikleri çocuklarımızı, milli ve manevi duyguları, devlete olan bağlılıkları, polisleri tanımak için yapılmış olan bir proje. Proje kapsamında çocuklarımız anne ve babalarının zaman bulup da götüremedikleri yerlere Devletimiz sayesinde gittiler. Milli ve Manevi duyguları arttı, devletimize olan bağlılıkları arttı, polisin ne olduğunu öğrendiler ve artık daima yanımızda olacaklar. 

 Proje sonrası aile ve öğrencilerden oldukça olumlu dönüşümler aldıklarını belirten İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, projenin devamı ile ilgili olarak birçok mektup aldık. Bizlerde tekrarı konusunda elimizden geleni yapacağız" dedi.

İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy Öğrenci ve velilere verdiği ikram sonrasında toplu fotoğraf çekildiler.

 

Etiketler : Biz Anadolu'yuz
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri