yılbaşı
22 Mart 2019 Cuma
Anasayfa > ERZİNCAN > Minik Yürekleri İle Destek Oluyorlar

Minik Yürekleri İle Destek Oluyorlar

07.03.2018 23:04:46 12 14 16 18 yazdır
Erzincan Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri Teröre karşı mücadele eden Afrin'de ki Mehmetçik ve Polislere duyarsız kalmadılar.
Minik Yürekleri İle Destek Oluyorlar

Erzincan Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri Teröre karşı mücadele eden Afrin'de ki Mehmetçik ve Polislere duyarsız kalmadılar. 407 Öğrenci kendi duygularını ifade eden mektup yazarak çizdikleri resimlerle beraber Mehmetçiklere gönderdiler.

 Erzincan Demirkent İmam Hatip Ortaokulu, öğrenci, öğretmen ve velileri sınır hatlarında vatan savunması için canla başla mücadele eden birlik ve bütünlüğün korunması adına Afrin'de ki asker ve polislere duyulan minnetin göstergesi olarak kampanya başlattı.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün'ün de katıldığı Erzincan Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen etkinlikte 407 öğrenci yazmış oldukları mektupları ve çizdikleri resimleri Afrin'de görev yapan Mehmetçik ve polislere gönderdiler.

Öğrencilerin taleplerine duyarsız kalmadıklarını belirten okul müdürü Muharrem Yılmaz, Gerek biz okul idaresine gerekse sınıf öğretmenlerine Mehmetçikler için bir şeyler yapmak istediklerini belirten öğrencilerimizden yemek yapmayı teklif edenler, kermes düzenlenmesini isteyenler ve hatta mektup yazmak isteyenler oldu. Bizlerde okulumuzda bulunan 407 öğrencimizin tamamının katılımı ile her öğrenci kendi yazdıkları mektupları getirdiler. Ailelerinin destekleriyle çizdikleri resimleri Afrin'de ve sınırlarımızda görev yapan Mehmetçiklerimize bunları gönderelim diye böyle bir etkinlik yaptık. Okulumuz öğrencilerine, Öğretmenlerimize ve ailelerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederim dedi.

Daha sonra konuşmalarını yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün; "Erzincan Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerimiz yazmış oldukları mektupları Afrin'de görev yapan Mehmetçiklerimize göndermek için hazırlık yapmışlar. Bizlerde bunun için buradayız. Biliyoruz ki Toplulukların tarih sahnelerinde var olmaları için olmazsa olmaz bazı değerler üzerine inşa  edilmesi lazım. Bu değerler toplumların tarih sürecindeki ömürlerini de belirleyen değerlerdir.

Kadim bir değere sahip olan Ülke olarak, tarih olarak, medeniyet olarak bu değerleri yaşatmış, yaşamaya çalışmış ve bütün coğrafyamıza hâkim kılmaya çalışmış bir medeniyetin mensuplarıyız diyen İl Milli Eğitim Müdürü Gün, Bizler sadece kendimizi değil komşumuzu kendim izden ve nefsimizden daha çok düşünen bir medeniyet olarak tarih sahnesinde daima var olmuşuz ve mazlumun da yanında olmuşuz dedi..

Var olan değerlerimizle çocuklarımızın değerlenmesi, bu değerlere olan hassasiyetleri bizlerden daha fazla olması bizleri memnun ve mutlu ediyor diyerek sözlerini sürdüren İl Milli Eğitim Müdürü Gün, Erzincan'ımız dada bazı okullarımızda Kermes düzenlenerek geliri Mehmetçik vakfına gönderilirken bazı okullarımız yöresel yemeklerimizi yaparak sınır bölgelerine gönderdiler. Bu okulumuzda da gördüğünüz gibi öğrencilerimiz duygu ve düşüncelerini, askerlerimizin orada yalnız olmadıklarını haykırmak için bu minik yüreklerin güzel sözcükleri inşallah askerlerimize daha büyük bir güç ve moral verecektir" dedi.

Gün, bu etkinlikte emeği gecen Öğrenci, öğretmen ve idarecilere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Erzincan Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Esma Kılıç yazdığı mektubunda;  Hep bir abim olsun diyerek başladığı satırlarında, beni koruyan, ülkemi koruyan, kendi canları pahasına bizleri koruyan binlerce abim var. Bazen benim kardeşimde olsun diye düşünürdüm ama şimdi ise benim binlerce kardeşim var çünkü sizlerin çocukları zaten benim kardeşim. Sizler ülkemizin gurur kaynağısınız. Bir insan Türk deyince akla Türk askeri geliyor. Sizler 80 milyon inşamızın aklında kalplerinde, dualarındasınız.

Keşke yüreğimden geçenleri buraya dökebilsem diyerek devam eden öğrenci Kılıç, ben sizlere olmayan hakkımı helal ediyorum. Sizlerde haklarınızı helal ediniz. Bu arada hepiniz babamın da dualarındasınız dedi.

Yusuf Kadir Karakaş ise okuduğu Bayrak şiiri ile duygulandırırken 6. Sınıf öğrencisi Elif Zehra Özdemir yaptığı kısa teşekkür konuşmasın da; Okulumuzda ki bütün öğrenciler, öğretmenler ve hatta velilerimiz gönüllü olarak katıldılar. Şunun bilinmesini isteriz ki bütün dualarımız onlarla beraber. İnşallah bu kutlu mücadelede başarılı olacaklarına inanıyoruz Allah Yardımcıları olsun dedi.

Program öğrencilerin yazmış oldukları mektuplar ve çizdikleri resimler ile birlikte çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi. 407 adet mektup ve resimler daha sonra postaya verilmek üzere toplandı.

Etiketler : Erzincan Afrin
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri