11 Aralık 2018 Salı
Anasayfa > ERZİNCAN > Hainlerin İnleri Dağıtıldı

Hainlerin İnleri Dağıtıldı

04.01.2018 18:25:16 12 14 16 18 yazdır
Erzincan genelinde aralıksız olarak devam ettirilen kış operasyonları kapsamında, ele geçirilen sığınaklar imha edildi
Hainlerin İnleri Dağıtıldı

Erzincan genelinde aralıksız olarak devam ettirilen kış operasyonları kapsamında, ele geçirilen sığınaklar imha edildi. Üç sığınağı tespit eden güvenlik güçleri sığınaklarda yaşam malzemesinden tıbbi malzemeye silahlar ele geçirildi. Erzincan Valiliği tarafından yapılan açıklamada 02 Ocak 2018 tarihinde Refahiye İlçesi Söğütlü Köyü kırsal kesiminde arama tarama faaliyetinde Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarına ait 1 adet 8 kişilik sığınak bulunarak kullanılamaz hale getirildi.

 03 Ocak 2018 tarihinde Refahiye İlçesi Alacaatlı Köyü kırsal kesimindeki Kurtlu Tepe mevkiinde arama tarama faaliyetinde, içerisinde yaşam ve ilk yardım malzemeleri bulunan 6 kişilik bir başka sığınak bulunarak kullanılamaz hale getirildi, ele geçirilen malzemeler yerinde imha edildi.

04 Ocak 2018 tarihinde ise Refahiye İlçesi, Alacaatlı Yaylası, İşilor Deresi mevkiinde arama tarama faaliyetinde, Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarına ait 4 adet depo bulunmuş ve içerisinde, muhtelif gıda, giyim, ilk yardım ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler yerinde imha edildi.

"

Son 3 gün içerisinde; 1 adet kuzineli soba, muhtelif yaşam ve ilk yardım malzemesi, 9 adet 12 kilogramlık tüp, 7 adet piknik tüpü,  1 adet üçlü set üstü ocak, 1 adet tüplü sac,  4 adet büyük, 4 adet küçük akü, 7 çift mekap ayakkabı,  20 metre urgan halat, 6 adet el lambası, 15 kilogram tulum peyniri,  20 kilogram un, 5 kilogram toz şeker, 17 kilogram makarna, 5 kilogram pirinç, 1 kilogram kuru fasulye, 35 adet 820 gramlık bezelye konservesi, 28 kilogram çeşitli konserve, 33 paket Nescafe,  1,5 kilogram pul biber, 10 paket hamur mayası, çok sayıda ilaç, enjektör ve ilk yardım malzemesi ile çok sayıda tava, tabak, tencere, çatal, kaşık vb. mutfak malzemesi, bol miktarda temizlik malzemesi, 81 adet büyük ve küçük tip kalem pil, çok sayıda giyecek ve iç çamaşırı, battaniye, hasır, kilim, vb. yaşam, temizlik ve ilk yardım malzemesi olmak üzere toplam 127 kalem malzeme ele geçirildi.

Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması amacıyla Erzincan'da terör unsurlarının bulunmasına yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir. Şeklinde açıklamada bulunuldu

Etiketler : Sığınak
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri