22 Kasım 2019 Cuma
Anasayfa > GÜNDEM > Erzincan'da Siyasi Partiler Tek Yürek

Erzincan'da Siyasi Partiler Tek Yürek

12.10.2019 16:55:35 12 14 16 18 yazdır
Türkiye Suriye'nin güneyine başlattığı Barış Pınarı Harekatını destekler gün geçtikçe artıyor. Erzincan'da ise siyasi parti il başkanları ve p
Erzincan'da Siyasi Partiler Tek Yürek
Haber Faruk Canbaba

Türkiye Suriye'nin güneyine başlattığı Barış Pınarı Harekatını destekler gün geçtikçe artıyor. Erzincan'da ise siyasi parti il başkanları ve partililer Cumhuriyet Meydanında bir araya gelerek Barış Pınarı Harekatını desteklediler. Düzenlenen basın açıklamasına AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, CHP İl Başkanı Ayhan Doğan, MHP İl Başkanı Salih Aksu, İYİ Parti İl Başkanı Ümit Özker, BBP İl Başkanı Tolga Altınoluk ve SAADET Parti İl Başkanı Ali Cebeci ile partililer katıldı. Kuranı Kerim Tilavetinin ve duaların okunmasının ardından siyasi partiler adına SAADET Parti İl Başkanı Ali Cebeci bir açıklama yaptı. Cebeci; "Anavatanımız Türkiye'mizin şu anda önemli bir dönemeçten geçiyor. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımızın emriyle Suriye'ye Barış Pınarı harekatı Başladı. Kahraman Mehmetçiğimiz Suriye'ye girdi ve terörist temizliğine başladı. Bu harekatın milletimiz için vatanımız için devletimiz için hayırlı olmasını yüce Mevla'dan dileriz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Barış Pınarı Harekatının hedeflerini şöyle açıkladı. 'Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Suriye Milli Ordusuyla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/PYD ve DEAŞ (IŞİD) terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatını Başlatmıştır. Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir. Barış Pınarı Harekatı ile ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edecektir.

 Barış Pınarı Harekatını AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve BBP desteklemektedir. Barış harekatını canı gönülden destekleyeceğiz. Çünkü gün milli birlik günüdür. Gün; ülkemizi tehdit eden terör örgütlerine karşı tek yumruk olma günüdür. Gün; kahraman Mehmetçiğimize  hayır dualarımızla sahip çıkma ve destek olma günüdür. Gün; Birlik ve beraberlik günüdür. Gün Türkiye'den, Türk Milletinden ve kahraman Mehmetçikten yana olma günüdür.

hepimizin bildiği gibi bu terör örgütleri emperyalizmin birer maşasıdır. bu bakımdan BARIŞ PINARI HAREKATI aynı zamanda emperyalizme karşı bir harekattır. çünkü bu terör örgütlerini kuran, kurduran ve destekleyen emperyalist ülkelerdir. burada bizim ciğerimizi yakan müslüman bir ülke olan Suudi Arabistan'ın da emperyalist ile birlikte Türkiye'ye karşı terör örgütlerini desteklemesidir.

Türkiye Cumhuriyeti, nasıl ki Milli Mücadele Savaşında Mustafa Kemal Atatürk'ün Ya istiklal Ya Ölüm şirasıyla yedi düvele karşı savaş verip kurulduysa, Yine 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ile bir zafer yazdıysa, bugünde bir zafer yazacaktır. zaferimiz şimdiden kutlu olsun kahraman askerlerimiz ve kahraman milletimiz. Bütün dualarımız kahraman askerlerimiz içindir. Allah onları korusun, Allah onların yar ve yardımcısı olsun. Ey bizim kahraman Mehmetçiğimiz gazan şimdiden mübarek olsun. 82 Milyon milletimiz senin arkandadır, bizler askerlerimize güveniyoruz ve onları canla başla destekliyoruz."dedi  

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri