yılbaşı
22 Mart 2019 Cuma
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Coşkun, Tecrübelerini Öğrencilerle Paylaştı

Coşkun, Tecrübelerini Öğrencilerle Paylaştı

10.04.2018 12:30:46 12 14 16 18 yazdır
Erzincan Üniversitesi Ekonomi Kulübü tarafından geleneksel hale getirilen "Adım Adım Zirveye Kariyer Yürüyüşü" programının konuğu Eski Sanayi ve Ticar
Coşkun, Tecrübelerini Öğrencilerle Paylaştı

Erzincan Üniversitesi Ekonomi Kulübü tarafından geleneksel hale getirilen "Adım Adım Zirveye Kariyer Yürüyüşü" programının konuğu Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun oldu.

İş hayatında, bürokraside, politikada önemli başarılar elde etmiş Erzincanlı tanınmış isimleri öğrencilerle buluşturarak, bu isimlerin tecrübelerini öğrencilerle paylaşmasına aracı olan "Adım Adım Zirveye Kariyer Yürüyüşü" etkinliği, 2.programında Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun'u ağırladı.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Belediye Başkan Vekili Karabey Atıcı, Rektör Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Askerlik Şube Başkanı Atilla Timur, üniversite yönetimi, öğretim elemanları, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun da yaptığı konuşmada başarıya giden yolda hayallerin ve hedeflerin çok önemli olduğuna değindi. "Hayaller ve hedefler olmazsa arzu ettiğiniz yolda yürüyemezsiniz" diyen Coşkun, kendi başarı formülünü de güven, sevgi ve çalışma olarak tanımladı. Coşkun şöyle konuştu: "Önce kendinize sonra ailenize, çevrenize, devletinize, milletinize, işinize, okulunuza güveneceksiniz. Güven olmadan bir ülkenin kalkınması olmaz. Güven olacak ki yatırım, yatırım olacak ki üretim olsun. Üretim olursa ihracat olur, bununla ülke sürdürülebilir bir kalkınmayı elde eder. Ama sadece güven yetmez. İkinci adım sevgi. Tabiatı, hayatı, ailenizi, okulunuzu, işinizi, vatanınızı, bayrağınızı, seveceksiniz. Sevgi olmadan bu imkânsız. Sevgiyi güven duygusuna ekleyeceksiniz. Yetiyor mu, hayır. O zaman çok çalışacaksınız. Mevcut imkânlarla mutlu olmaya çalışacaksınız. Haset etmeyeceksiniz, merdiveninin ilk basamağına çıkmadan en üst basamağa çıkmaya çalışmayacaksınız. Adım adım çıkacaksınız, emniyetle çıkacaksınız. Güven, sevgi ve çalışma sizleri başarıya götürecektir."

Öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunan Coşkun, "hiçbir şeyin esiri olmayın" uyarısında bulundu. Akıllı telefonlarla ilgili uyarıda bulunan Coşkun, "Şimdiki gençler arasında akıllı telefon çok yaygın. Okulda, sofrada, dışarda herkesin elinde sürekli telefon var. Bu cihazları teknoloji için kullanın, akıllı telefonların esiri olmayın" dedi.

Etiketler : Ali Coşkun
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri